Öğrenci İşleri Müdürlüğü

İÇ MİMARLIK BÖLÜMÜ ÖN KAYIT VE ÖZEL YETENEK SINAV DUYURUSU

 

Yetenek Sınavına Başvuru Için Gerekli Belgeler :

1. T.C. uyruklu öğrenciler, https://sonuc.osym.gov.tr adresinden alınan 2015-YGS Sonuç Belgesinin fotokopisi veya internet çıktısı. Uluslararası öğrenciler; YÖS, SAT, GCE, ACT, Uluslararası Bakalorya veya diğer sınav (öğrenim gördüğü ülkenin ulusal sınavı ya da uluslararası sınavlar) sonuç belgesinin onaylı örneği.
2. Nüfus cüzdanının arkalı önlü onaysız fotokopisi
3. 1 adet 4.5 x 6 cm boyutunda vesikalık fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, sakalsız, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır). Polaroid ve fotokopi fotoğraf kabul edilmeyecektir.
4. Mezun olduğu okuldan alınan diplomanın arkalı önlü fotokopisi, diplomasını kaybedenler ise mezun oldukları okuldan alacakları ikinci bir diploma ya da “DİPLOMASINI KAYBEDENLERE MAHSUS ÖĞRENİM BELGESİ” ile de kayıtları yapılabilmektedir. Yurtdışı ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar için denklik belgesi (İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınabilmektedir).
5. İç mimarlık yetenek sınavı başvuru formu

6. Özel yetenek sınav ücreti olan 250 TL’nin; (Yalnız İkiyüzelli Türk Lirası) Bank Asya Gaziantep Şubesi (Şube kodu 10) TR80 0020 8000 1002 2314 7600 07 IBAN numaralı hesabına IBAN numaralı hesabına; Ad Soyad, T.C.kimlik numarası ile özel yetenek sınav ücreti olduğu belirtildiği dekont. Yatırılan sınav ücreti her ne sebeple olursa olsun iade edilmez.